Co zrobić gdy ząb wypadnie?


Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
implanty korony Orto-Live Radom

Nieszczęśliwy wypadek albo zaniedbania związane z higieną jamy ustnej mogą być przyczyną pojawienia się luki w uzębieniu. Być może to właśnie przez nią wstydzisz się uśmiechać. Po co jednak ciągle borykać się z tym problemem, skoro spełnienie marzenia o pięknym i pełnym uśmiechu jest na wyciągnięcie ręki? Nie zwlekaj już dłużej i koniecznie odwiedź profesjonalną klinikę stomatologiczną, w której Twój problem zostanie kompleksowo rozwiązany!

Dlaczego zęby wypadają?

Niestety, istnieje wiele przyczyn powstania luk w uzębieniu. Jedną z najczęstszych jest rozwój chorób w jamie ustnej, a przede wszystkim próchnicy oraz paradontozy. Za ich powstanie w głównej mierze odpowiada kamień nazębny, który usunięty może zostać tylko w gabinecie stomatologiczny. Okazuje się bowiem, że po spożyciu pokarmu na zębach pojawia się płytka nazębna. Jeżeli nie zostanie ona zlikwidowana, mineralizuje się, tworząc tym samym kamień nazębny, który jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii. Stąd krótka droga do pojawienia się próchnicy oraz paradontozy, które są najczęstszą przyczyną wypadnięcia zębów.

W niektórych wypadkach, pomimo zachowania wszystkich zasad higieny jamy ustnej, pojawiają się luki w uzębieniu. W takich sytuacjach przyczyną mogą być nieszczęśliwe wypadki, w trakcie których na wskutek działania dużych sił dochodzi do powstania braku zębowego. Czasami zdarza się również, że uzębienie naturalnie jest osłabione, a tym samym jest podatne na wypadanie. Pamiętaj, że niezależnie od przyczyny powstania luki zębowej zawsze konieczne jest zastosowanie kompleksowego leczenia, które w efekcie pozwala cieszyć się pełnym i pięknym uśmiechem.

  • Zapisz się na konsultację

    Co zrobić gdy ząb wypadnie?

    Poznaj atuty:

     

Jak może zostać rozwiązany Twój problem?

W przypadku pojawienia się pojedynczej luki stosowane są dwa rozwiązania. Pierwszy z nich polega na zamocowaniu korony protetycznej na implancie. Na początku przeprowadzana jest dokładna diagnostyka, która pozwala lekarzowi przygotować i przedstawić cały plan leczenia. Następnie w miejsce po utraconym korzeniu wszczepiany jest implant, czyli mały tytanowy element. Staje się on podstawą, na której możliwe jest zrekonstruowanie zęba. Do implantu przytwierdzany jest specjalny łącznik, który ostatecznie pozwala na zamocowanie korony protetycznej. Jest to rozwiązanie niezwykle skuteczne i estetyczne, pozwalające cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem przez wiele lat. Dzięki tak przeprowadzonemu leczeniu przywracana jest pełna funkcjonalność w jamie ustnej!

Drugie rozwiązanie polega na przymocowaniu mostu protetycznego, który może zostać przytwierdzony do implantów lub zdrowych zębów sąsiadujących z luką. Aby móc skutecznie i stabilnie zamocować odbudowę na naturalnym uzębieniu, konieczne jest jego oszlifowanie. Dzięki temu możliwe jest efektywne zrekonstruowanie utraconego uzębienia. Jeżeli zęby okalające lukę nie są zdrowe, konieczne jest wszczepienie dwóch implantów, do których mocowane są specjalne łączniki. Pozwalają one na przytwierdzenie mostu protetycznego. Po całym leczeniu będziesz mógł w końcu cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Dlaczego warto usunąć pojedynczą lukę?

Zlikwidowanie braku zębowego bez wątpienia korzystnie wpływa na estetykę uśmiechu. Dzięki temu będziesz mógł zawsze czuć się komfortowo, bez konieczności ukrywania swojego uzębienia. W wielu przypadkach braki zębowe powodują wycofanie się z życia towarzyskiego, ponieważ odczuwany jest wstyd przed uśmiechaniem się. Kompleksowe leczenie stomatologiczne może skutecznie temu zapobiec.

Pojedyncze luki mogą powodować znaczne trudności w spożywaniu niektórych pokarmów, przez co konieczne jest zrezygnowanie ze swoich ulubionych posiłków. Po co odmawiać sobie przyjemności? Odbudowy protetyczne skutecznie rozwiązują ten problem.

Warto również dodać, że braki zębowe są przyczyną pojawienia się wad wymowy. To z kolei prowadzi do utraty pewności siebie, co może mieć niezwykle negatywny skutek dla osób, których praca opiera się w głównej mierze na kontakcie z ludźmi. Problemy z artykulacją niektórych głosek mogą zostać zażegnane poprzez zamocowanie odbudów protetycznych, dzięki czemu w końcu będziesz mógł cieszyć się pełnią życia.

Co możesz teraz zrobić?

Bagatelizowanie pojedynczej luki bardzo często jest powodem wielu poważnych problemów w przyszłości. Nie zaniedbuj stanu zdrowia swojego uzębienia i koniecznie udaj się do profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, w którym przeprowadzone zostanie kompleksowe leczenie. Nie czekaj dłużej – zrób pierwszy krok już dziś! Aby umówić się na wizytę, wystarczy zadzwonić pod numer +48 602 660 944 lub wysłać formularz.

Przeczytaj pozostałe wpisy na naszym blogu
Jak usunąć diastemę?
diastema licówki Orto-Live ortodoncja Radom

Marzenie jednych, przekleństwo drugich. Współczesna stomatologia znalazła metody, które skutecznie mogą ją ujarzmić. Być może Ty również chciałbyś się dowiedzieć, jak się jej pozbyć. Mowa […]


Czytaj Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Dlaczego proteza na implantach?
bezzębie Orto-Live protezy Radom

Długotrwałe zaniedbania związane ze zdrowiem zębów mogą doprowadzić do całkowitego bezzębia. Może również pojawić się sytuacja, w której niemożliwym stanie się uratowanie pozostałego uzębienia i konieczne będzie ich […]


Czytaj Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Jak zlikwidować kilka braków zębowych?
implanty korony Orto-Live Radom

Utrata kilku zębów potrafi znacznie pogorszyć jakość życia. Nieprzespane noce i wstyd przed uśmiechaniem stają się przykrą codziennością. Poza tym to właśnie przez luki w uzębieniu pojawiają się […]


Czytaj Co zrobić gdy ząb wypadnie?

ORTO-LIVE - wysoko oceniana stomatologia

Zobacz, co mówią o nas Pacjenci

 

Klinika ORTO-LIVE


 

Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Julia Nowacka
07:34 12 Sep 19
Miałam wykonywane leczenie w gabinecie Orto Live i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie polecam dr Janik-Podgórską, która widać że jest fachowcem a do swojej pracy podchodzi z wielką pasją.
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Patryk Janusz
10:44 09 Jul 19
Pani Doktor to osoba z niesamowitą empatią do drugiej osoby. Sympatyczne i profesjonalne podejście przekłada się na dobrą współpracę z gabinetem :)
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Sylwia K.
21:09 30 May 19
Dr Janik gada obszernie na każdej wizycie co za tym idzie? Czas leczenia o ile można to tak nazwać wydłuża się. Cena za wizyty ktore skończyły się na gadaniu kosmiczne. Pani doktor na każdej z wizyt powtarzała to samo zamiast przejść do działania. Nie polecam.
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Ola Potocka
09:10 05 Oct 18
Wygórowane ceny (wyższe niż w Warszawie) i przedłużanie leczenia to wizytówka gabinetu dr Janik.
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Aleksandra Węglarz
09:55 03 Feb 18
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, iż doktor Janik odmieniła moje życie. Od najmłodszych lat zajmowała się moim zgryzem. Dzięki ogromnej wiedzy, zaangażowaniu i cudownym podejściu do pacjenta wyleczyła moją poważną wadę. Dr Janik to wybitny specjalista, a przy tym niezwykle ciepła osoba, która z empatią, pełnym profesjonalizmem podchodzi do pacjenta. Z czystym sercem polecam i po raz kolejny serdecznie dziękuję...
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
sshe sshee
16:24 18 Sep 19
Bardzo polecam leczenie u Pani Doktor Janik-Podgórskiej. Kompetentna osoba o dużej wiedzy.
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Łukasz Malicki
08:40 13 Nov 19
Świetne miejsce dla Pacjentów w każdym wieku :) Miałem wykonywane złożone leczenie i jestem bardzo zadowolony :) Mój syn również rozpoczął przygodę z dentystą od tego gabinetu i jest zachwycony :) Pozdrawiam cały zespół :)
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Andrzej Wita
09:09 17 Oct 19
Polecam wszystkim szukajacym dobrego dentysty w Radomiu i okolicy. Ja jestem bardzo zadowolony. Polecam dr Janik, która jest swietnym fachowcem. Pozdrawiam caly zespol Andrzej
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Dawid Nowak
09:16 17 Oct 19
Miałem wykonywane leczenie ortododontyczne w Orto-Live i jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim i dziękuję :)
Zobacz wszystkie opinie

 

Co zrobić gdy ząb wypadnie?
5.0
powered by Facebook
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Julia Wu
2019-09-05T09:08:26+0000
Polecam. Chodzę regularnie na wizyty od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona!
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Przemyslaw Skrzek
2018-03-27T23:02:05+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Rafał Janas
2018-03-21T20:34:54+0000
super atmosfera, profesjonalna obsługa i pełne zadowolenie
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Magdalena Nowacka
2018-02-26T12:43:11+0000
Najlepsi z najlepszych !
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Asia Wojtunik
2018-02-24T08:56:41+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Kasia Zakrzewska
2018-02-06T15:29:23+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Aleksandra Markowska
2017-10-31T13:45:29+0000
Pełen profesjonalizm � 10/10!
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Stanisław Skrzyński
2017-08-11T21:41:31+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Kasia Janicka
2017-06-24T13:27:18+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Agata Niewadzisz
2017-06-12T18:47:39+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Patrycja Zasada
2017-04-10T19:02:34+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Julia Szerling-Pielas
2017-03-20T12:58:50+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Wiola Kądrowska
2017-03-17T14:06:05+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Katarzyna Niedużak
2017-02-21T18:21:57+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska
2016-12-07T21:33:04+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Barbara Rozińska
2016-05-21T19:05:04+0000
Super pełen profesjonalizm. Polecam serdecznie
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Bogusław Kopka
2016-01-14T08:13:13+0000
Bardzo dobra klinika, życzliwi ludzie, kompleksowe leczenie z udziałem różnych specjalistów. Podejmują decyzję o zastosowaniu leczenia po konsultacjach z różnymi lekarzami, szybka i profesjonalna diagnoza, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu i pieniędzy na dodatkowe badania. Polecam, dr hab. Bogusław Kopka, prof. historiiread more
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Aleksandra Korycka
2015-12-23T20:02:43+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Magdalena Zakonnik
2015-07-23T10:44:26+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Linda Banasik
2015-07-09T20:32:13+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Konrad Chmielewski
2015-03-10T08:14:57+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Ola Janik
2015-03-09T22:34:32+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Ada Gruszczak
2015-03-09T19:14:25+0000
Co zrobić gdy ząb wypadnie?
Michał Czyżewski
2015-03-08T23:17:21+0000
10 RZECZY, które powinieneś wiedzieć,
zanim wybierzesz swojego dentystę
Wszelkie prawa zastrzeżone